Evleneli 10 sene olmuştu ve başımdan geçen 1 aşılama tedavisi ve …

Evleneli 10 sene olmuştu ve başımdan geçen 1 aşılama tedavisi ve 4 olumsuz tüp bebek denemesi vardı. Aldığım onca ilaç, iğne hepsi boşa gitmişti. Yaşadığımız hayal kırıklıklarından bahsetmiyorum bile. Her seferinde 2 yumurtam toplanıyordu ve 5. Güne gitmediği için 3. Günde transfer etmek zorunda kalıyorduk. Son denememde bir embriyom 5. Güne gitti transfer yapıldı her şey yolunda gidiyordu. 12. Gün kandan gebelik testi yaptık pozitifi görünce mutluluktan havalara uçmuştum. Doktorum 3 gün sonra testi tekrarlamak istedi ve değerlerim de düşüş vardı. Kimyasal gebelik oluşmuştu, düşükle sonuçlandı. Bütün bu yaşadıklarım beni sinirli, gergin bir insan haline dönüştürmüştü ve her şeyi baştan yaşamaya hiç niyetim yoktu. Ama son olumsuz denememden 1 yıl sonra eşimin ısrarlarına dayanamayıp bir kez daha denemeye karar verdim. Bu sefer öyle hemen gidip bir merkezde başlamayacaktım. Her şeyi araştırmalı ve bu işi en iyi yapan yeri bulmalı son denememi emin ellerde olmalıydım. Daha önceki olumsuz denemelerimden dili yanmış birisi olarak her şeye fazla temkinli yaklaşmaya başlamıştım. O yüzden her şeyi sorup öğrenmek ve emin olmadan bir adım atmak istemiyordum. Sürekli Facebook’tan merkezlere sorular soran bir tip haline gelmiştim ve Bahçeci doktorlarından Müstecep Bey sorularıma büyük bir sabırla yanıt veriyordu. Bütün araştırmalarım sonucu tedavime Bahçeci’de başlamaya karar verince bu kadar eziyetimi çekti önce onunla tanışmalıyım diyerek Müstecep Beyden randevumu aldım. Randevuya gittiğimde de tabi ki susmadım arka arkaya sorular sordum ama o sevecenlikle ve sabırla yanıtlamaya devam etti. Merkezde, doktorda içime sinmişti. Eşimle de konuştuk ve tedaviye Müstecep beyde başlamaya karar verdik.

Yine ilaçlar, iğneler ve opu günü, sonuç 3 yumurtam toplanmıştı. Doktorum hemen transfer yapmak istemiyordu ve bir kez daha opu yapmak istedi. 2. Opuda 7 yumurtam daha toplanmış ve bizim için bu sayı bile doğru yerde olmamızı hissetmek için yeterliydi. Oluşan embriyolardan 4 tanesi 5. Güne gitmişti ve doktorum 2 embriyoyu transfer etti, kalanlar da donduruldu. 12 gün bana geçmek bilmedi ama öncesinde bir hayal kırıklığı yaşamak istemediğim için sabırla bekledim. Kan verdik beklemeye başladık sonuç pozitifti. Hemen heyecana kapılmayalım diye kimseye söylemedim. 1 hafta sonra testi tekrarladık ve gözlerime inanamadım. Bir değil iki bebek birden geliyordu. Evet ikiz bebeklerim oluyordu. Ben bu anın hayalini çok uzun zamandır kuruyordum ve bu sevinci bana yaşattığı için hikayemi yazarak doktoruma teşekkürlerimi sunmak istedim. Ona ne kadar teşekkür etsem azdır.

Başta doktorum Müstecep Bey olmak üzere tüm Bahçeci çalışanlarına binlerce kez teşekkür ederim. Onlar benim kahramanlarım, iyi ki varsınız.

Evleneli 10 sene olmuştu ve başımdan geçen 1 aşılama tedavisi ve …
Başa dön